De Brusselse vzw ToekomstAtelierDelAvenir bracht onlangs een bezoek aan het Lotto Park in het kader van het Tous Mauves-project. Dankzij de TADA-weekendschool kreeg een klas de kans om het stadion te ontdekken, een spandoek te maken ter ere van Jan Vertonghen samen met een artiest en een voetbaltraining te volgen in het Astridpark.
ToekomstAtelierDelAvenir, kortweg TADA, is een Brussels netwerk dat jongeren uit maatschappelijk kwetsbare milieus helpt om hun weg te vinden binnen onze samenleving. Een van de manieren waarop ze jongeren de kans willen geven om zich persoonlijk te ontwikkelen, is door het aanbieden van de weekendschool. Een van de klassen van TADA kwam onlangs op uitstap naar het Lotto Park in het kader van Tous Mauves, het inclusieproject van RSC Anderlecht.
In het stadion kregen de jongeren een rondleiding door Didier Vanderburght, maître d’hotel van het Park. Nadien werd hun kennis getest aan de hand van een kleine quiz over de club en het stadion. Nadien volgde de klas een workshop van street artist Puncheur, die afgelopen zomer graffiti-kunstwerken van de Rode Duivels over heel België verspreidde. Samen met de kunstenaar creëerden de jongeren van TADA een prachtige tifo ter ere van Jan Vertonghen, die vorige week afscheid nam van het Lotto Park.
Om de dag af te sluiten, kreeg de klas ook een voetbaltraining in het Astridpark. Deze training werd gegeven door een trainer uit de jeugdacademie van paars-wit. Een onvergetelijke ervaring voor de jongeren van TADA.


