De wedstrijd tegen Club Brugge stond uiteraard in het teken van Jan Vertonghen. De recordinternational neemt na dit seizoen afscheid van het voetbal en kreeg voor de wedstrijd een passend eerbetoon voor eigen publiek. Helaas konden de mannen van Besnik Hasi hun kapitein geen afscheidscadeau schenken. Paars-wit verloor de topper ondanks een pegel van Mario Stroeykens.
Paars-wit begon de wedstrijd met hoge druk en creëerde het eerste doelgevaar via Mario Stroeykens. Eerst legde de middenvelder van buiten de zestien aan, maar te centraal om Nordin Jackers op de proef te stellen. Daarna kopte Kasper Dolberg de bal goed door, Stroeykens nam het leer goed mee maar moest uit een te schuine hoek afwerken. Aan de overkant dreigde Club voor het eerst met grondscherend schot van Christos Tzolis. Net voor het verstrijken van het openingskwartier openden de bezoekers de score. Na een snelle counter kon Romeo Vermant de bal in doel leggen. Sporting reageerde even na de openingsgoal via een flits van Dolberg, die de voorzet van Thorgan Hazard met een hakje tegen de paal duwde. Even later verstuurde Stroeykens een uitstekende pass in de rug van de defensie naar Mats Rits, maar die kreeg de bal niet voorbij Jackers. Net voor rust sloegen de Bruggelingen nog twee keer toe. Eerst via Hans Vanaken, daarna via een strafschop van Tzolis. Stroykens maakte er op slag van rust met een heerlijk afstandsschot nog 1-3 van.
Na de rust kwamen Yari Verschaeren en Ludwig Augustinsson in het veld, Mats Rits en Lucas Hey waren in de kleedkamer gebleven. Verschaeren liet zich meteen opmerken met een schot van buiten de zestien, maar in de handen van Jackers. Een schot van Dolberg zeilde vervolgens net over het Brugse doel. Op het uur kwam de bal na een vlotte combinatie tot bij Angulo, maar die zag zijn schot afgeblokt. Twintig minuten voor affluiten gingen alle handen in het Park op elkaar voor Jan Vertonghen. Hij verliet voor de laatste keer in zijn impressionante carrière de grasmat, ook Tristan Degreef ging naar de kant. Ali Maamar en César Huerta waren hun vervangers. Met nog een kwartier op de klok creëerde paars-wit zijn grootste kans uit de tweede helft. Angulo kopte de bal goed terug tot bij de vrijstaande Leander Dendoncker, maar die kon zijn schot niet genoeg kracht bijzetten. Ibrahima Kanaté mocht zijn debuut nog maken voor Sporting. Hij verving Mario Stroeykens en kreeg tien minuten van Hasi. Bijna trof de jonge Malinees meteen raak: hij sneed naar binnen en krulde de bal net naast de verste paal. Ook via de volley van Ali Maamar kwam RSCA nog dicht bij de aansluitingstreffer, maar de bal scheerde de lat. Zo bleef de ruststand na negentig minuten op het scorebord staan.


