"I’m a believer." Hoopvolle teksten op de persconferentie daags voor de wedstrijd tussen KV Mechelen en RSC Anderlecht. Niet van Neil Diamond, wel van Vítor Bruno, hoofdcoach van paars-wit en vooral een gevoelsmens. Sweet Vítor. “Ik ben een emotioneel persoon en ik hou ervan om met mijn spelers te spreken en ze te begrijpen. Het zijn soms kleine details die het verschil op het veld maken."
Tegen KRC Genk wijzigde Vítor Bruno zijn elftal op verschillende plekken. Zo bracht hij meteen nieuwkomer Koutsoupias aan de aftrap. Of er tegen KV Mechelen ook nieuwe jongens in de basis zullen verschijnen, blijft afwachten. "Ik kan de nieuwsgierigheid van de fans naar de nieuwe spelers zoals Amane en Asgaard zeker begrijpen, maar bepaalde zaken gebeuren nu eenmaal niet in een vingerknip. Om het even op te lijsten: Bentayeb trainde elf keer met de groep, Reabciuk, Amane, Asgaard, Koutsoupias en Omobamidele elk vijf keer. Winkler kwam iets eerder en trainde al zestien keer mee. Het vergt tijd om hen helemaal mee te krijgen in ons spelsysteem."
Paars-wit scoorde drie keer in vijf competitiewedstrijden. Toch kijkt de Portugese coach op een andere manier naar het aanvalsspel van zijn team. "We werken elke dag aan de aanvallende spelpatronen. Als je het brede plaatje bekijkt, dan zie je dat we in de Europese kwalificatiewedstrijden wel vlot scoorden. Drie goals in eigen huis tegen Hammarby en PAOK. Drie in Kairat en drie thuis tegen Kairat. Missen is menselijk. Ik zou me pas echt zorgen maken als we geen kansen creëerden."
In de afgelopen competitiewedstrijden had paars-wit wel kansen, maar ontbrak het vaak aan efficiëntie om aanspraak te maken op meer punten. Of het stuitte op uitstekende prestaties van de doelman aan de overzijde. "Tegen SK Beveren was iedereen het erover eens dat hun doelman de Man van de Match was. Toen konden we zeker drie keer scoren en moesten we op zijn minst gelijk spelen. Tegen Genk was Lucca Brughmans de beste man op het veld." De jonge Belg, die voor zo’n 35 miljoen naar Liverpool trekt volgende zomer, hield de 0-0 op het scorebord met enkele geweldige saves.
Sporting moet na de 7 op 15 in de competitie punten pakken op het veld van KV Mechelen vrijdagavond, dat weet ook de Portugees. “We hadden eigenlijk al meer punten moeten hebben, maar ik blijf geloven in het proces en in de manier waarop we elke dag werken. Uiteraard gaan we naar Mechelen om te winnen, daar mag iedereen zeker van zijn. We willen zoals steeds ons spel opleggen aan de tegenstander. Dat klinkt misschien als een romantische visie, want als je kijkt naar de punten zie je inderdaad dat we 7 op 15 hebben. De spelers zijn zich daarvan bewust en zijn hongerig om te winnen. En dat begint met de volgende wedstrijd."
Afspraak vrijdag om 20u45 Achter de Kazerne voor KV Mechelen - RSCA.


