Een overzicht van de krantencommentaren van vrijdag 16 februari 2007.
Jacques Simonet, de burgemeester van Anderlecht, wil dat zo snel mogelijk een beslissing wordt genomen over het nieuwe stadion. "Ik hoop dat de beslissing voor Pasen zal vallen zodat de architecten aan het werk kunnen", aldus Simonet. "Het is onmogelijk te zeggen wanneer het stadion klaar zal zijn, maar we hopen in 2010, in 2011 of ten laatste in 2012."
Simonet hoopt dat Anderlecht naar Neerpede zal trekken. "Het is een sportieve zone, er zijn geen mobiliteitsproblemen, er zijn weinig bewoners en de plaats is bereikbaar via de metro." En worden het 40.000 of 50.000 plaatsen ? "40.000 is het minimum voor RSC Anderlecht, zeker voor de Champions League. Maar het doel is om ook de nationale ploeg in het stadion te ontvangen."
Een uitbreiding van het huidige stadion lijkt nu dus volledig uitgesloten. "Het lijkt me duidelijk dat de maquette op technisch vlak niet kan gerealiseerd worden. Er is een probleem van mobiliteit en een probleem met de omwonenden." Al willen niet alle bewoners dat Sporting het Astridpark verlaat. Zeker de handelaars niet. Onder leiding van Michou, van café La Coupe, werden twee petities gelanceerd. "Een voor de handelaars en een voor de supporters die het Astridpark niet willen verlaten uit nostalgie", aldus Michou. "Ik ken veel anciens die geen abonnement meer zullen kopen als we hier vertrekken. Wat de bewoners betreft, je moet niet denken dat ze allemaal tegen een uitbreiding van het stadion zijn. Er zijn er enkele die mopperen omdat ze hun wagen niet kunnen parkeren op een wedstrijddag, maar er zijn er evenveel die beseffen dat als Sporting weggaat, deze buurt zijn ziel en identiteit zal verliezen."
(Yves Taildeman)
Nenad Jestrovic, de ex-spits van Sporting, speelt vanaf nu voor Al Nasr. "Bij Al Ain wilden ze dat ik enkel nog Champions League speelde. Ze hadden een Irakees en een Kameroener gekocht voor de competitie. Ik heb geweigerd dat te doen. Trouwens Al Nasr is in Dubai zelf, terwijl Al Ain toch 120 km verwijderd was van die fantastische stad", weet Jestrovic. En geld is ook geen probleem. "Ik verdien hier zelfs nog meer dan bij Al Ain ! En ik krijg geschenken bij ieder doelpunt dat ik scoor."
Een terugkeer naar Europa zit er niet meer in voor Jestrovic. "Ik ben 30 jaar, ik hecht meer belang aan de levenskwaliteit." Een terugkeer naar Anderlecht ziet hij ook niet zitten. "Mijn tijd is voorbij, ik heb plaatsgemaakt voor de jongeren. Ik wil mijn carrière hier of in Qatar beëindigen." Jestrogol heeft wel nog steeds contact met Anderlecht. "Ik weet alles van de club ! Ik heb nog steeds contact met Zitka, Michel Verschueren, M. Vercruysse van de Saint-Guidon, Pierre Leroy, de beste secretaresse Catherine en de mensen van de shop."
Zaterdag staat het duel Anderlecht-Moeskroen op het programma, een duel tussen zijn twee ex-clubs. "Ik twijfel niet: Anderlecht zal winnen en de ploeg zal ook kampioen worden. Franky Vercauteren is de best mogelijke trainer. Ik ben supporter gebleven van RSC Anderlecht."
(Yves Taildeman)
SudPresse
Anthony Vanden Borre heeft wel degelijk contact met Juventus Turijn. De informatie werd bevestigd door Antonio Stina, de manager die Anderlecht en Pasquale Sensibile, de verantwoordelijke van de Turijnse rekrutering, met elkaar in contact bracht. "Juventus zal contact opnemen met Vanden Borre na het toernooi van Viareggio. De afspraak werd uitgesteld na de datumverandering van Juventus-Vicenza. Andere Italiaanse en Spaanse clubs tonen trouwens ook interesse."
(Christophe Van Impe)
Roland Lamah (19) toont zich op het toernooi van Viareggio. Anderlecht kwalificeerde zich voor de halve finales en Lazio en Juventus tonen interesse voor Lamah.
(R.MI.)





